top of page

SAMOLEPIACE ETIKETY 

Samolepiace etikety v kotúči sa skladajú z troch vrstiev - z podkladového (nosného) obvykle silikónového materiálu, lepidla a vrchnej vrstvy. Vrchná vrstva môže byť vyrobená z papiera alebo fólie, prípadne iného špeciálneho materiálu. V našej ponuke nájdete samolepiace etikety od jednoduchých nepotlačených až po plnofarebné grafické etikety, ktoré zušľachťuje lakovanie, laminovanie, razba, reliéfna razba a sieťotlač. Vieme poskytnúť riešenia náročnou kombináciou výsekov, tlač do lepidla, potlač rubovej strany etikety a neutralizáciu lepidla. V prípade záujmu je možnosť dodať etikety aj na hárkoch.

Plnofarebné etikety sú grafické etikety, ktoré sa stávajú súčasťou obalu. Takéto etikety sú nositeľom dôležitých informácií o výrobku, ale zároveň tvoria jeho imidž a preto je veľmi dôležitá ich estetická funkcia. Majú uplatnenie pri označovaní priemyselných výrobkov všetkých druhov, ale významnú úlohu zohrávajú aj v reklame. Naša technológia umožňuje potlačiť plnofarebné etikety do ôsmich farieb. Vďaka možnosti druhým prechodom stroja sa počet farieb násobí a na zušľachťovacom zariadení etikety zhodnocuje razba, embossing a sieťotlač.

Lakovanie, laminovanie, razba a reliéfna razba, reliéfna tlač zušľachťujú etikety využívané najmä v potravinárskom a kozmetickom priemysle.

PLNOFAREBNÉ ETIKETY

 

Plnofarebné etikety v kotúči vo väčších sériách určené do aplikačných liniek vyrábame na flexotlačových strojoch, ktoré poskytujú širokú škálu možností:

 • ľubovoľný tvar

 • povrchová úprava lakovaním – lak matný, lesklý - aj parciálne

 • povrchová úprava laminovaním

 • razba (metalická farebná)

 • reliéfna tlač, embossing

 • potlač rubovej strany

 • tlač do lepidla

 • neutralizácia lepidla 

PLNOFAREBNÉ ETIKETY v kotúči v menších sériách – určené tiež na strojovú aplikáciu - vyrábame na digitálnom tlačovom stroji Konica Minolta AccurioLabel 230. 

Na plnofarebnú potlač samolepiacich aj nesamolepiacich materiálov na hárkoch máme digitálnu tlačiareň Konica Minolta AccurioPrint C307L. Ide o etikety, ktoré nemusia byť dodávané v kotúči väčšinou kvôli ich ručnej aplikácii alebo malému počtu.

​ETIKETY BEZ POTLAČE sú obvykle určené na ďalšiu dotlač variabilných údajov priamo v prevádzke. Pre optimálnu kvalitu a trvanlivosť etikety je dôležité zvoliť správny materiál a lepidlo v závislosti od účelu a prostredia, v akom bude etiketa neskôr používaná. Dodávame etikety od základného materiálu matného, pololesklého aj lesklého cez termomateriály až po špeciálne fólie odolné vlhku, tuku aj agresívnemu prostrediu.

Ak nie je možné v tlačiarni použiť kotúč samolepiaceho materiálu, vieme vyrobiť a dodať etikety poskladané, oddelené perforáciou. Pre náročné aplikácie je možné urobiť výsek do nosného materiálu (silikónu).

NAJČASTEJŠIE DODÁVANÉ DRUHY ETIKIET BEZ POTLAČE:
 • logistické etikety

 • termoetikety s perforáciou pozdĺžnou a priečnou

 • etikety sendvičové

 • etikety so zložitým výsekom

FINÁLNE SPRACOVANIE ETIKIET

Na zušľachtenie a finálne spracovanie kotúčov etikiet máme dokončovacie stroje na výsek, rozrez a prevíjanie. Náš najnovší finišovací stroj Grafisk Maskinfabrik DC 330 Mini má okrem výseku a rozrezu produkcie z digitálneho stroja do finálnych kotúčov ďalšie funkcie. Umožňuje efektívnejšie spracovanie logistických etikiet na jednom stroji a využitím výhody semirotačného výseku vie regulovať medzietiketovú medzeru. Má flexoagregát využiteľný na tlač 1 UV farby, parciálne lakovanie, studenú razbu alebo finišovanie etikiet lamináciou  matnou, lesklou aj holografickou.

Kotva plnofarebné etikety
kotva MINOLTA
bottom of page